Newsletter

On sale! WIARA, ROZUM I WOJNA Z DZIHADYZMEM.

Autor: Weigel George
Wydawnictwo: Fronda
Rok: 2010
Strony: 204
Oprawa: miekka
ISBN: 978-83-62268-20-7
Price: $19.95  40% off $11.97
add to cart

George Weigel zawsze pisze z pasją. Nie ma znaczenia, czy jego prace są biografią papieża, czy polemiką ze współczesną cywilizacją ? zawsze widać w nich nie tylko głębokie przemyślenie problemów, ale także emocje, które sprawiają, że książki Weigla chce się czytać. I nie inaczej jest z "Wiarą, rozumem i wojną z dżihadyzmem". Jest ona niezwykle starannym i zarazem syntetycznym przedstawieniem tego, czym jest islam, i dlaczego nie da się go pogodzić z wartościami cywilizacji zachodniej. Jest również ? jak głosi podtytuł ? ?wezwaniem do działania?, czyli do zaangażowania w obronę naszej, opartej na chrześcijaństwie, cywilizacji. Tę książkę trzeba też przeczytać, żeby zrozumieć, dlaczego polscy żołnierze powinni być nie tylko w Afganistanie, ale i w Iraku. I dlaczego to właśnie tam rozgrywa się obecnie kluczowy dla przyszłości świata, a także Polski, konflikt.
?Ta wybitna książka jest po prostu najlepszą analizą roli religii w tym, co określam mianem IV wojny światowej?.
Norman Podhoretz, redaktor magazynu ?Commentary? ?Absolutne mistrzostwo. Jest tu wszystko: zasady moralne oraz strategia i taktyka wygrania wojny o przetrwanie cywilizacji zachodniej, podane w sposób spójny i przekonujący. Osama bin Laden i Ahmadineżad znienawidzą tę książeczkę nad wszystkie inne".
R. James Woolsey, były dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej
?Weigel napisał jedną z najważniejszych książek okresu po 11 września 2001. Krzepiące, śmiałe i zmuszające do myślenia opisanie walki, którą toczymy, i którą musimy wygrać?.
William Kristol, redaktor naczelny ?The Weekly Standard?
George Weigel (ur. 1951) ? katolicki teolog, filozof, politolog i wykładowca akademicki. Autor kilkudziesięciu książek o tematyce społecznej, politycznej i religijnej, w tym fundamentalnej biografii Jana Pawła II Świadek nadziei, a także Katedry i sześcianu, która ukazała się nakładem wydawnictwa Fronda. Książki Weigla publikowane są na całym świecie. Doceniło je dwanaście uniwersytetów, które przyznały mu doktoraty honoris causa. Mąż Joan, ojciec trójki dzieci, a od niedawna szczęśliwy dziadek (na razie) jednego wnuka.

Similar products

 • SWIADEK NADZIEI

  Autor: Weigel George
  ISBN: 978-83-240-2233-5
  Oprawa: twarda
  Rok: 2012
  Strony: 1192
  Wydawnictwo: Znak
  Price: $62.95 15% off $53.51

  Najpełniejsze na świecie, uzupełnione wydanie międzynarodowego bestsellera!Biografia Jana Pawła II wysoko ceniona przez Watykan, powstała za aprobatą Papieża i przy jego współudziale...

 • KRES I POCZATEK

  Autor: Weigel George
  ISBN: 978-83-240-1820-8
  Oprawa: Twarda
  Rok: 2012
  Strony: 692
  Wydawnictwo: Znak
  Price: $43.95 15% off $37.36

  Nowa książka autora bestsellerowego Świadka nadziei!Wielkie podsumowanie pontyfikatu Jana Pawła II.Kiedy ukazał się "Świadek nadziei", George Weigel przyrzekł Janowi Pawłowi II, że pewnego dnia dokończy