Newsletter

SWIADOMA MAMA. PRAKTYCZNA WIEDZA I PORADY

Autor: Rozenek - Majdan Malgorzata
ISBN: 978-83-8169-288-5
Oprawa: twarda
Rok: 2020
Strony: 224
Wydawnictwo: Proszynski Media
Price: $28.95  15% off $24.61
add to cart

Ten poradnik to must have wszystkich matek i ojców. Pełna praktycznych porad, konkretnych wskazówek i dodających siły słów książka.

Małgorzata Rozenek-Majdan wraz ze znanymi specjalistami obala mity dotyczące ciąży, które przynoszą kobietom tylko dezinformację i niepotrzebnie je straszą. Czternaście rozmów z wybitnymi specjalistami z bardzo różnych dziedzin: z lekarzami - ginekologami-położnikami, specjalistami od niepłodności, hematologami - położną, psycholożką, dietetyczką, trenerami personalnymi, stylistką. Odpowiadają oni na trudne pytania, bo tu nie ma "niewłaściwych" tematów. Informacje naukowe i porady psychologiczne pozwalają zmierzyć się z wymagającym czasem ciąży, tematem niepłodności czy traumy po poronieniu. Szczere wyznania autorki o tym, jak być silną, gdy czasem dusza rozpada się na kawałeczki, jak zmierzyć się z macierzyństwem i walczyć ze stereotypem Matki Polki. Dzięki radom i informacjom przyszłe mamy będą mogły udać się w podróż w głąb siebie i odnaleźć podczas porodu moc i siłę, które pozwolą im wydać dziecko na świat. Bo świadoma mama to szczęśliwa ciąża, udany poród i radość macierzyństwa.

  • Badania prenatalne  - jakie i kiedy je zrobić?
  • Jak umieć cieszyć się wymarzoną i oczekiwaną ciążą, bez panicznego lęku i stresu, że po raz kolejny się ją utraci?
  • Jak się odżywiać, czy i w jaki sposób można ćwiczyć w ciągu tych 9 miesięcy?
  • W co się ubierać, jak przygotować wyprawkę dla niemowlaka?
  • Jaka jest rola taty podczas porodu i jak sprawić, żeby nawiązał on ciepłą i mądrą relację z niemowlęciem od samego początku?

To tylko niektóre pytania z tych, które w książce stawia specjalistom Małgorzata Rozenek-Majdan. Sama, oczekując wymarzonego syna, dzieli się z kobietami swoimi problemami, lękami i radościami. Bezkompromisowo i bez tabu opowiada w tych rozmowach o sobie, nieudanych próbach in vitro, radzeniu sobie z traumą utraty, ale także o walce i szczęściu.