Newsletter

On sale! BUNT CIALA

Autor: Miller Alice
Wydawnictwo: Media Rodzina
Rok: 2006
Strony: 160
Oprawa: miekka
ISBN: 83-7278-142-7
Price: $15.95  30% off $11.16
add to cart

Kolejna książka Alice Miller znowu burzy społeczne stereotypy, tym razem dotyczące powiązań między metodami wychowawczymi w dzieciństwie a późniejszym losem krzywdzonych dzieci. Analizując biografie znakomitych artystów i przypadki własnych klientów dostrzega, jak destrukcyjną więzią jest związek dziecka - później dorosłego człowieka - z rodzicami, którzy maltretowali go w dzieciństwie. Utrzymywanie takiej relacji, opartej na iluzjach i niespełnionych oczekiwaniach wobec rodziców, odbywa się kosztem zdrowia dziecka, a później dorosłego, bowiem ciało buntuje się przeciwko wymuszonym uczuciom, jak miłość czy wdzięczność.

Uświadomienie sobie strachu przed rodzicami - i zrozumienie własnych, prawdziwych uczuć - może pozwolić na uwolnienie się od niszczących więzi i wykorzystanie tłumionych sił witalnych na rozpoczęcie pełnego i szczęśliwego życia.

Similar products

 • ZNIEWOLONE DZIECINSTWO. UKRYTE...

  Autor: Miller Alice
  Wydawnictwo: Media Rodzina
  Rok: 2009
  Strony: 284
  Oprawa: miekka
  ISBN: 9788372784384
  Price: $9.95 50% off $4.97

  Książka demaskuje mechanizm przemocy obecny w metodach wychowawczych stosowanych wobec naszych rodziców i dziadków, który również dziś nie budzi wątpliwości w wielu krajach. Analizując dzieciństwo pewnej narkomanki...