Newsletter

On sale! ELI, ELI

Autor: Tochman Wojciech
ISBN: 978-83-7536-519-1
Oprawa: Miekka
Rok: 2013
Strony: 152
Wydawnictwo: Czarne
Price: $26.95  40% off $16.17
add to cart

Kto przeczyta Eli, Eli, może już nigdy nie będzie podróżował jak przedtem. Wojciech Tochman opowiada nam o Filipinach, jakich nie znamy, o świecie najuboższych, którzy od lat żyją w slumsach i na cmentarzach Manili. Ale nie jest to książka tylko o nich. Jest i o nas.

Wszyscy coraz więcej podróżujemy, coraz więcej fotografujemy świat. Ale nie widzimy tego, o czym pisze Tochman, i co fotografuje Wełnicki. Tego, co pod powierzchnią: cierpienia i bólu. Bo się na nie uodporniliśmy. Tochman odwraca obiektyw, przygląda się nam, ale i sobie, naszemu spojrzeniu na tragedię, na Innego, i dokonuje odnowienia empatycznej więzi.

Eli, Eli jednocześnie oskarża i niesie nadzieję. A może nawet rozwiązanie dylematu, co zrobić z widokiem ludzkiego cierpienia. Kluczem jest reporterska uważność, krytycyzm wobec własnego spojrzenia i otwartość na innego człowieka.

Gęstej prozie Tochmana towarzyszą znakomite, poruszające zdjęcia Grzegorza Wełnickiego. Twarze, które oglądamy na jego portretach nie są anonimowe. Tochman przedstawia nam historię ludzi z tych fotografii, opowiada o losach każdego z nich. Z głęboką wrażliwością znaną czytelnikom jego poprzednich książek, wprowadza nas w cichy świat kobiety-drzewa, w codzienność dzieci mieszkających na grobach, w dramat czternastoletniego bohatera opery mydlanej, która nigdy nie powstanie. Patrzymy na ich życie z tak bliska, że wreszcie zaczynamy czuć.

Similar products

 • SCHODOW SIE NIE PALI

  Autor: Tochman Wojciech
  ISBN: 978-83-08-06863-2
  Oprawa: miekka
  Rok: 2019
  Strony: 290
  Wydawnictwo: Literackie
  Price: $24.95 15% off $21.21

  Jedenaście opowieści o pogmatwanych ludzkich losach, miłości i poświęceniu. "Schodów się nie pali" to przejmujące historie z Polski końca lat 90. XX wieku, książka nominowana do Nagrody Literackiej NIKE 2001. Wojciech Tochman z właściwą sobie wnikliwością i wrażliwością na 

 • PIANIE KOGUTOW PLACZ PSOW

  Autor: Tochman Wojciech
  ISBN: 978-83-08-06831-1
  Oprawa: Twarda
  Rok: 2019
  Strony: 224
  Wydawnictwo: Literackie
  Price: $24.95 15% off $21.21

  Wojciech Tochman powraca z nową reporterską opowieścią. Świat po ludobójstwie. Kambodża po Pol Pocie. Przez lata dręczyli i mordowali, swoi swoich, Khmerzy Khmerów. Ci, którym udało się przeżyć, zostali bez domów, bez bliskich, z traumą, chorobą, obłędem…