Newsletter

On sale! FOTOGRAFIA DALEKO OD DOMU

Autor: Chmielewski Artur
Wydawnictwo: Helion
Rok: 2011
Strony: 237
Oprawa: miekka
ISBN: 978-83-246-2651-9
Price: $35.95  50% off $17.97
add to cart

Dobierz niezbędny sprzęt i akcesoria na podróż
Poznaj zasady fotografowania ludzi i miejsc
Naucz się robić zdjęcia w trudnych warunkach
Podróż — oszałamiająca mozaika inspirujących chwil, miejsc, ludzi, kolorów… To iskra rozpalająca wyobraźnię każdego, kto patrzy na świat przez pryzmat kadru. Każda sekunda kreuje wyjątkowe obrazy, zachęcające fotografa do twórczego dokumentowania. Jednak samo podążanie za ciekawą historią to nie wszystko. Równie ważna jest przecież jakość techniczna zdjęcia, co przy nie zawsze sprzyjających i komfortowych warunkach podróży jest prawdziwym wyzwaniem. Wyzwaniem, które podejmujesz już w chwili pakowania się, bowiem od Twojego przygotowania uzależniona będzie satysfakcja fotograficzna po powrocie do domu. Jak zatem sprawić, by żmudny obowiązek noszenia ciężkiego sprzętu podczas wyjazdu opłacił Ci się i został nagrodzony szeregiem zachwycających ujęć?

Zanim wyruszysz, sięgnij po tę książkę! Przeczytasz w niej, jak przygotować się do wyprawy z aparatem, jak skompletować optymalny pod względem możliwości technicznych i wygody noszenia zestaw sprzętu i akcesoriów oraz jak bezpiecznie to wszystko transportować. Poznasz styl pracy fotografa w podróży, opanujesz sprawdzone zasady kompozycji, ekspozycji i oświetlenia sceny. Dowiesz się, jak w niepowtarzalny sposób uchwycić ciekawych ludzi, magiczne krajobrazy czy intrygujące detale. Twój najcenniejszy ekwipunek w drodze stanowić jednak będą umiejętności fotografowania w różnych, najczęściej trudnych warunkach. Dzięki nim nic nie odbierze Ci radości i swobody robienia zdjęć. Autor dzieli się tu własnymi doświadczeniami oraz wieloma praktycznymi wskazówkami, które sprawią, że Twoje fotografie będą czymś więcej niż kroniką podróży — będą poruszającym i zachwycającym zapisem wrażeń!

Przygotowania do wyjazdu
Wybór technologii — cyfrowa a analogowa
Selekcja niezbędnego sprzętu i akcesoriów
Styl i praktyczne aspekty pracy fotografa podróżniczego
Zasady fotografowania: ludzi, krajobrazów i detali
Fotografowanie w świetle zastanym i złych warunkach oświetleniowych
Budowanie nastroju światłem, ekspozycja i balans bieli
Fotografowanie w trudnych warunkach
Tworzenie fotoreportażu
Podróżowanie i fotografowanie z dziećmi
Opracowanie, edycja i archiwizacja zebranego materiału
Publikacja zdjęć w sieci
Przygotowanie i prezentacja portfolio

Similar products

 • KOSMICZNE WYZWANIA

  Autor: Chmielewski Artur
  ISBN: 9788324052301
  Oprawa: twarda
  Rok: 2021
  Strony: 192
  Wydawnictwo: Znak
  Price: $25.95 15% off $22.06

  Artur B. Chmielewski, inżynier NASA Czy w kosmosie można pompować balony? Jak wylądować na komecie, a jak przetrwać rok w temperaturze 460 stopni Celsjusza? Czy pszczoły i pająki mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów centrum dowodzenia lotami kosmicznymi NASA?