Newsletter

Kryminalna historia Watykanu

Autor: Nowak Artur, Stempin Arkadiusz
ISBN: 978-83-268-4532-1
Oprawa: miekka
Rok: 2024
Wydawnictwo: Agora
Price: $31.95  20% off $25.56
add to cart

aka jest prawdziwa historia Watykanu? Nie ta pudrowana hagiograficznymi opowieściami o dobrych papieżach i świętych wędrujących już za życia na ołtarze. Artur Nowak i Arkadiusz Stempin w ebooku „Kryminalna historia Watykanu” odsłaniają dzieje kościelnego państwa, które nie mają nic wspólnego z fasadowym wizerunkiem. To historia jak z rasowego thrillera, w której wątkami wybijającymi się na pierwszy plan są szantaże, zabójstwa, korupcja i pranie brudnych pieniędzy.

Watykan to państwo, w którym pieniądze zbierane na pomoc najuboższym zasilały mafie, a nad sprawującymi władzę nikt nie miał i nie ma kontroli. Od wieków trwa w nim rywalizacja koterii walczących o wpływy, a szantaż jest podstawowym instrumentem zdobywania władzy.

W Watykanie trwa nieustanna wojna wszystkich ze wszystkimi, bo zawierane tu sojusze są nietrwałe i mają wymiar taktyczny. Wszystkich uczestników łączy jedno: to dbałość o wizerunek instytucji, w której każdy chce zdobyć władzę na wyłączność. A do tego kamieniem węgielnym watykańskiego państwa jest kłamstwo, które spoczywa w podziemiach Bazyliki św. Piotra.