Newsletter

DZIKOWSKA. PIERWSZA BIOGRAFIA LEGENDARNEJ PODROZNICZKI

Autor: Warszewski Roman
ISBN: 978-83-240-5917-1
Oprawa: twarda
Rok: 2019
Strony: 450
Wydawnictwo: Znak
Price: $33.95  15% off $28.86
add to cart

Nienasycona. Pierwsza biografia legendarnej dziennikarki i podróżniczki.

Podróżowała samotnie lub wraz mężem Tonym Halikiem, odkrywała nieznane, docierała tam, gdzie nie było bezpiecznie.

Kiedy granice były zamknięte, a dalekie podróże niemożliwe, ona opowiadała o świecie zza kurtyn i oceanów. Nikt i nic nie mogło jej zatrzymać. Dziennikarka, legendarna redaktorka „Kontynentów”, gwiazda telewizji, współtwórczyni programu „Pieprz i wanilia”, krytyczka i kolekcjonerka sztuki.

Jej droga na szczyty nie była łatwa. Za swoje odważne decyzje często musiała płacić wysoką cenę. Krótko po wojnie działała w młodzieżowej organizacji antykomunistycznej, za co trafiła do więzienia, a odsiadka przypominała o sobie przez wiele lat. W świecie pełnym wielkich podróżników wybierała własną drogę, przecierając szlaki kolejnym globtroterkom. Z życia czerpała, ile się tylko da. Także w miłości, ramię w ramię z Tonym Halikiem.

Pierwsza biografia Elżbiety Dzikowskiej to opowieść o niezwykłej kobiecie i jej życiu pełnym pasji i wyzwań. Odkrywa nieznane dotąd fakty i pozwala zrozumieć jej fenomen. To także relacja z podróży do tajemniczej stolicy Inków Vilcabamby, w którą autor wyrusza wspólnie z bohaterką. Podróż ta jest pretekstem, by opowiedzieć o jej pełnym kolorów, zapachów i dźwięków życiu.Similar products

 • BOG NAM ZESLAL VILCACORE

  Autor: Warszewski Roman
  Wydawnictwo: Tower Press
  Rok: 1999
  Strony: 180
  Oprawa: miekka
  ISBN: 83-87342-15-7
  Price: $4.95

  "Dalszy ciąg bestsellera ""Vilcacora leczy raka"". Zawiera ona relację lekarzy którzy zetknęli się bezpośrednio z efektami leczenia chorób nowotworowych za pomocą tej południowoamerykańskiej rośliny."

 • TAJNA MISJA EL DORADO

  Autor: Warszewski Roman
  Wydawnictwo: Tower Press
  Rok: 2005
  Strony: 256
  Oprawa: miekka
  ISBN: 83-87342-95-5
  Price: $9.95 50% off $4.97

  Roman Warszewski urodził się w 1959 roku w Elblągu. Dziennikarz i pisarz, autor wielu książek, w tym kilku bestsellerów. Laureat prestiżowych nagród...