Newsletter

On sale! KALENDARIUM DZIEJOW SWIATA

Autor: Kaczorowski Bartlomiej - redaktor
Wydawnictwo: PWN
Rok: 2005
Strony: 600
Oprawa: twarda
ISBN: 83-01-14518-8
Price: $75.95  30% off $53.16
add to cart

Po raz pierwszy w Polsce bogato ilustrowana historia świata od zarania cywilizacji do współczesności, podana w układzie chronologicznym, z podziałem na różne obszary działalności człowieka.

Pierwsza publikacja tego typu na polskim rynku wydawniczym, opracowana autorsko przez Wydawnictwo Naukowe PWN na podstawie informacji gromadzonych przez ponad pół wieku, starannie wybranych i rzetelnie sprawdzonych.

W oryginalny sposób systematyzuje wiedzę i umożliwia całościowe poznanie rozwoju różnych dziedzin działalności człowieka i ich wzajemnych powiązań w danym okresie historycznym. Obejmuje wydarzenia z zakresu polityki, religii, nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, literatury, sztuki i techniki. Uzupełniona alfabetycznym słownikiem biograficznym, uwzględniającym wszystkie wymienione w kalendarium postaci – władców, wodzów, myślicieli, pisarzy, artystów, uczonych i wynalazców.

Niezawodna pomoc dla nauczycieli w przedstawianiu wieloaspektowości procesu historycznego, każde wydarzenie ukazuje w szerokim kontekście przemian cywilizacyjnych w całym świecie.
Podstawowa pozycja wszystkich bibliotek prywatnych, szkolnych i akademickich. Każdy uczeń i student powinien mieć do niej dostęp podczas nauki, zwłaszcza przed egzaminami.

Similar products

 • RELIGIE SWIATA. ENCYKLOPEDIA...

  Autor: Kaczorowski Bartlomiej - redaktor
  Wydawnictwo: PWN
  Rok: 2006
  Strony: 860
  Oprawa: twarda
  ISBN: 83-01-14645-1
  Price: $75.95 15% off $64.56

  Religie świata. Encyklopedia PWN to nowatorska encyklopedia tematyczna, pierwsza z nowej serii encyklopedii tematycznych planowanych przez wydawnictwo...