Newsletter

NA DRUGIE STANISLAW. NOWA KSIEGA IMION

Autor: Bralczyk Jerzy, Ogorek Michal
ISBN: 9788326813740
Oprawa: zintegrowana
Rok: 2015
Strony: 296
Wydawnictwo: Agora
Price: $29.95  20% off $23.96
add to cart

Czy znaczenia imion dane są raz na zawsze? Czy powinniśmy ich szukać wyłącznie w ich greckiej, łacińskiej czy słowiańskiej etymologii? Czy Beata na zawsze ma pozostać piękna, Benedykt dobrze gadać a Barbara to wciąż barbażynka? Oczywiście, że nie. Dlatego żeby zrozumieć sens własnego (i nie tylko) imienia, trzeba również poznać tych, którzy je nosili. Nie musimy tego robić sami.

Całą pracę wykonali za nas arcyjęzykoznawca, autor m.in. bestsellerowej książki „500 zdań polskich” prof. Jerzy Bralczyk oraz jeden z najdowcipniejszych Polaków, felietonista Michał Ogórek. W błyskotliwych dialogach opowiadają o słynnych nosicielach popularnych i niezwykłych imion. Zastanawiają się jaki wpływ wielcy Aleksandrowie, Danielowie i Krzysztofowie mieli na znaczenie swoich mian. I jak niektórym imionom odbiły się czkawką obdarzeni nimi literaccy bohaterowie.

Z "Nową księgą imion" wybór imienia zmieni się w świetną, inteligentną zabawę.

Similar products

 • KIELBASA I SZNUREK

  Autor: Bralczyk Jerzy, Ogorek Michal
  ISBN: 978-83-268-0770-1
  Oprawa: Miekka
  Rok: 2012
  Strony: 296
  Wydawnictwo: Agora
  Price: $24.95 20% off $19.96

  Starcie tytanów inteligencji, dowcipu, ironii i finezji językowej. Prof. Jerzy Bralczyk, wybitny i popularny językoznawca, nieprzymuszany przez Ogórka ujawnia nie tylko nieznane i niewygodne fakty dotyczące języka polskiego. Odsłania także całą prawdę o sobie: o swej ciężkiej doli dziecka chłopskiego, o swym porażeniu w Bazylice Świętego