Newsletter

PRAWA MEDYCYNY

Autor: Mukherjee Siddhartha
ISBN: 978-83-65796-45-5
Oprawa: Twarda
Rok: 2018
Strony: 128
Wydawnictwo: Relacja
Price: $23.95  15% off $20.36
add to cart

Czy medycynę w ogóle można nazywać nauką? Ponad dziesięć lat temu, kiedy Siddhartha Mukherjee był młodym, przemęczonym i samotnym lekarzem-rezydentem, zaczął się zastanawiać nad tym fundamentalnym pytaniem. Każda dziedzina nauki musi opierać się na wielokrotnie powtarzanych eksperymentach, opisywać uniwersalne prawa natury – a medycyna? Czy z nią jest tak samo?

Mukherjee poświęcił swoją karierę rozważaniom nad tym pytaniem – pytaniem, na które odpowiedź może całkowicie odmienić sposób myślenia o medycynie. W „Prawach medycyny” nagrodzony Pulitzerem autor, jeden z najbardziej cenionych w świecie onkologów, opisuje najciekawsze przypadki w swojej karierze, które pozwoliły mu zidentyfikować trzy kluczowe reguły rządzące medycyną.

Pełna szczegółów historycznych i opowieści o współczesnych medycznych cudach książka, która w fascynujący sposób pozwala zajrzeć za kulisy medycznych odkryć. To rzecz nie tylko dla medyków, ale i wszystkich tych, którzy chcą lepiej zrozumieć, jak chorujemy i jak jesteśmy leczeni. To fundament dla nowego sposobu rozumienia medycyny, teraz i w przyszłości.

Similar products

 • CESARZ WSZECH CHOROB

  Autor: Mukherjee Siddhartha
  ISBN: 978-83-7536-544-3
  Oprawa: Twarda
  Rok: 2013
  Strony: 616
  Wydawnictwo: Czarne
  Price: $37.95 15% off $32.26

  Całe stulecia odkryć, porażek, zwycięstw i pomyłek... Książka "Cesarz wszech chorób" przedstawia historię onkologii, od pierwszych odnotowanych przypadków raka sprzed tysięcy lat na czasach współczesnych kończąc. Siddhartha Mukherjee, lekarz i naukowiec, bada ten temat z precyzją biologa molekularnego, perspektywą

 • GEN UKRYTA HISTORIA

  Autor: Mukherjee Siddhartha
  ISBN: 978-83-8049-493-0
  Oprawa: Twarda
  Rok: 2017
  Strony: 616
  Wydawnictwo: Czarne
  Price: $31.95 15% off $27.16

  Anemia sierpowata, hemofilia, wodogłowie normotensyjne, pląsawica Huntingtona, mukowiscydoza oraz cały szereg innych chorób skłoniły autora – laureata Nagrody Pulitzera za Cesarza wszech chorób – do zadania pytania, co otrzymaliśmy w spadku od przodków. Bo jeśli spojrzymy na ludzi z punktu widzenia