Newsletter

SAMOLUBNY MOZG. DLACZEGO DIETY NIE DZIALAJA

Autor: Peters Achim
ISBN: 9788377054703
Oprawa: miekka
Rok: 2015
Strony: 286
Wydawnictwo: PWN
Price: $19.95  15% off $16.96
add to cart

Myślisz, że jesteś winna swojej otyłości? Otóż nie ? nie jesteś! Głównym winowajcą jest twój mózg, który codziennie potrzebuje filiżanki cukru i zrobi wszystko żeby go dostać, nawet gdy będziesz się głodziła. W swoim dążeniu do zdobycia energii jest bezwzględny, uparty i samolubny.

Chcesz wiedzieć jak przechytrzyć mózg? Poznaj swój organizm. Zacznij chudnąć z głową!

Przełomowa publikacja autorstwa Achima Petersa, światowej sławy badacza mózgu, internisty i diabetologa, przybliża nowatorską i oryginalną, nieznaną jeszcze w Polsce koncepcję, zgodnie z którą kluczową rolę w dystrybucji energii w ludzkim organizmie odgrywa mózg. Teoria selfish brain zakłada, że to ?samolubny mózg? decyduje kiedy, ile i co jemy, a najważniejsze jest dla niego uzupełnienie braków energetycznych ? nawet wbrew naszej woli.

W swoich wyjątkowych badaniach profesor Achim Peters z uniwersytetu w Lubece udowodnił, że kluczową rolę w dystrybucji energii w naszym ciele odgrywa mózg. Zwłaszcza w sytuacji stresującej potrzebuje on dużo energii, dlatego wtedy więcej jemy. Jeżeli się przyzwyczaimy do chronicznego stresu, może to mieć fatalne skutki. Utyjemy i nie będziemy mogli pozbyć się zbędnych kilogramów. Peters wyjaśnia, dlaczego diety nic nie dają i jakie związki zachodzą pomiędzy otyłością a emocjami.

Książka łączy cechy publikacji popularnonaukowej i poradnika, a zakres poruszanych przez autora tematów jest bardzo szeroki. Peters swobodnie przechodzi od wyjaśnienia zjawiska nieskuteczności diet, poprzez ukazanie związków pomiędzy otyłością a chronicznym stresem i towarzyszącymi nam na co dzień emocjami, aż do propozycji, jak długofalowo chronić dzieci przed problemem otyłości.

Profesor dr nauk medycznych Achim Peters, urodzony w 1957 roku, jest międzynarodowej sławy badaczem mózgu, internistą i diabetologiem. Kieruje grupą kliniczną ?Selfish Brain? na uniwersytecie w Lubece.