Newsletter

PRZEZ

Autor: Papuzanka Zoska
ISBN: 978-83-66500--11-2
Oprawa: twarda
Rok: 2020
Strony: 296
Wydawnictwo: Marginesy
Price: $24.95  15% off $21.21
add to cart

Mężczyzna wynajmuje mieszkanie, rozstawia sprzęt i zaczyna przez okno podglądać i fotografować mieszkańców sąsiedniego bloku. Nie wychodzi, zakupy robi przez internet, nie kontaktuje się z nikim. Kiedyś mieszkał naprzeciwko, a teraz aparatem poluje na żonę, którą porzucił kilka lat wcześniej. Jak się poznali? Dlaczego rozstali? Kim jest mężczyzna? Czy zjawia się dlatego, że chce wrócić? A może chce jej i sobie coś udowodnić?

Wyraźnie widać w nim ślady choroby psychicznej, potrzebę odizolowania się, a jednocześnie konieczność dominacji. Pragnie być zbrodniarzem doskonałym, choć nie popełnia żadnej zbrodni. Wszystko ma przemyślane i zorganizowane. Ale czy panuje nad rzeczywistością?

To książka o obsesji, o wielopłaszczyznowości ludzkiego myślenia. O fascynującym problemie linearnej koncepcji czasu. O pamięci funkcjonującej w osobowości zaburzonej.

I wreszcie bohater najważniejszy – fotografia. Amatorskie próby utrwalenia świata, by nad nim zapanować. Wiele miejsca w tej powieści poświęcono różnorodnym, starym i najnowszym, technikom fotograficznym, a autorka starała się wejść w osobowość autora zdjęć, jednocześnie zaburzoną i genialną.

Pierwsza od czerech lat powieść Zośki Papużanki, uznanej za jedną z ciekawszych polskich pisarek.Similar products

 • SZOPKA

  Autor: Papuzanka Zoska
  ISBN: 978-83-7799-824-3
  Oprawa: Twarda
  Rok: 2012
  Strony: 208
  Wydawnictwo: Swiat Ksiazki
  Price: $22.95 15% off $19.51

  Najbardziej olśniewający prozatorski debiut ostatnich lat. Szczególna saga rodzinna, opowiadająca o kolejnych etapach naszego życia, o tym, jak je postrzegamy później, a konfrontacja ta bywa zaskakująca. Jak wiele jest takich rodzin jak ta, w której

 • ON

  Autor: Papuzanka Zoska
  ISBN: 9788324036097
  Oprawa: twarda
  Rok: 2016
  Wydawnictwo: Znak
  Price: $21.95 15% off $18.66

  Nowa powieść autorki "Szopki" nominowanej do nagrody Nike i paszportów Polityki. Jest taki sobie. Źle się uczy. Nie zadaje pytań. Gubi zeszyty, obgryza paznokcie. Nie spełni żadnych ambicji. Nie będzie nikim ważnym. Wszyscy się z niego śmieją. Jest jednym wielkim rozczarowaniem. Miała go kochać i być dumna. A głównie się...