Newsletter

TO JEST WOJNA. KOBIETY, FUNDAMENTALISCI I NOWE SREDNIOWIECZE

Autor: Suchanow Klementyna
ISBN: 978-83-268-2929-1
Oprawa: miekka
Rok: 2020
Strony: 640
Wydawnictwo: Agora
Price: $28.95  15% off $24.61
add to cart

Czujesz się zagubiona, zagubiony w tym, co się dzieje z naszą rzeczywistością? Zaskakuje cię to, jak bardzo się upodabnia do świata „podręcznych” z powieści Margaret Atwood? Masz rację, od kilku lat dzieje się coś bez precedensu. Czytasz wiadomości z Polski, Argentyny, ze Stanów Zjednoczonych czy Włoch i widzisz te same średniowieczne pomysły, krążące niebezpiecznie szybko po całym globie. Ktoś chce ci odebrać prawo do decydowania o intymności, o twoim ciele, o tym, jak kochać i kogo, i w ogóle jak żyć.

Ta książka opowiada o źródłach tego ciemnego, fundamentalistycznego nurtu, śledzi, kto za nim stoi. Klementyna Suchanow, autorka m.in. głośnej biografii Witolda Gombrowicza, dowodzi, że tu nic nie dzieje się przypadkiem, a kobiece ciała stały się dziś przedmiotem wielkiej politycznej rozgrywki o losy świata. Równolegle „To jest wojna” opowiada historię międzynarodowego buntu kobiet. To pisany na gorąco dziennik protestów, najnowsza historia feminizmu, który narodził się na nowo w Czarny Poniedziałek 3 października 2016, kiedy Polki, przerażone pomysłem karania za aborcję, wyszły na deszczowe ulice, by walczyć o swoje prawa. A potem szybko okazało się, że muszą tak naprawdę walczyć o wszystko.

"Mówią: „to jest wojna”. Ale kto ją wygra? Im dłużej się przyglądam temu zjawisku, tym bardziej rośnie we mnie przekonanie, że wygra wolność.

Dbajcie o siebie i nie dawajcie się ani cudacznym rycerzom zła, ani zwątpieniu.

Do zobaczenia na ulicy."

Klementyna SuchanowSimilar products

 • GOMBROWICZ JA GENIUSZ

  Autor: Suchanow Klementyna
  ISBN: 978-83-8049-557-9
  Oprawa: Twarda
  Rok: 2018
  Strony: 1176
  Wydawnictwo: Czarne
  Price: $64.95 15% off $55.21

  Współwydawca: Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza Tom I - 576 str. Tom II - 600 str.