Newsletter

DZUMA

Autor: Camus Albert
ISBN: 978-83-06-03377-9
Oprawa: miekka
Rok: 2017
Strony: 304
Wydawnictwo: PIW Panstwowy Instytut Wydawniczy
Price: $18.95  15% off $16.11
add to cart

Dżuma

Do czego zdolny jest człowiek w przypadku zagrożenia jego egzystencji? Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak zachowałbyś się, gdyby przyszło Ci żyć w czasach szalejącej po ulicach Oranu tytułowej dżumy?

O czym jest książka „Dżuma”?

Kiedy ludzkość staje w obliczu zagrożenia, jakim jest epidemia dżumy, na plan pierwszy wysuwają się pierwotne instynkty człowieka. Książka Alberta Camusa z jednej strony jest opowieścią o ataku epidemii tej choroby w algierskim mieście Oran, a z drugiej alegorią zła, które drzemie w ludziach i wychodzi na światło dzienne w ekstremalnie trudnych warunkach.

Możesz uznać, że Camus przedstawił czytelnikom metaforyczny obraz świata, który staje do walki ze złem. Wybuch epidemii wywołuje różne reakcje u mieszkańców. To naturalne, że boją się o własne życie, ale gdzie w tym wszystkim człowieczeństwo i pomoc bliźniemu?

Jak sam zachowałbyś się w obliczu dżumy? Czy tak, jak doktor Rieux walczyłbyś aktywnie z zarazą? Czy jednak w pierwszej kolejności wolałbyś ratować siebie samego? Być może odpowiesz sobie na to pytanie po przeczytaniu książki Alberta Camusa.