Newsletter

NIE CHODZ CIEMNA DOLINA

Autor: Menzel Iwona
Wydawnictwo: Proszynski i S-ka
Rok: 2006
Strony: 216
Oprawa: miekka
ISBN: 83-7469-293-6
Price: $9.95  50% off $4.97
add to cart

W jakim momencie Agnieszka przypieczętowała swój los? Czy była to chwila, w której w piwiarni pani Baumkotter zapytała Hagena: Vous etes Francais, monsieur? A może odrzucając awanse Gigiego Amareno, wielkiego artysty i genialnego kucharza? Wcześniej? Wsiadając do volkswagena Gérarda? Porzucając dla niego Artura - spiskowca? Jeszcze wcześniej? W dniu pierwszej lekcji francuskiego u madame Grinicz? Los dawał jej szansę. Za każdym razem mogła powiedzieć „nie” i nie byłaby tak rozpaczliwie nieszczęśliwa. Nie powiedziała.

Jest to historia o wielkich namiętnościach, samotności i szaleństwie. Historia, w której wciąż jeszcze obecne są upiory narodowosocjalistycznej przeszłości i powracają echem wydarzenia sprzed ćwierćwiecza, które zmieniły porządek świata.

Urodziłam się w Warszawie, gdzie w socjalistycznej rzeczywistości spędziłam jak najbardziej szczęśliwe dzieciństwo i ukończyłam studia. Wyjazd z Polski, konsekwencję zawartego w Wiedniu ślubu z obywatelem niemieckim, uważałam za duże poświęcenie ze swojej strony i miałam rację: od tej chwili moje życie stało się jednym pasmem rozstań, powrotów i nieporozumień. Nigdy też nie przestałam tęsknić. Wynikiem tej tęsknoty były trzy książki: „W poszukiwaniu zapachu snów”, „Zatańczyć czeczotkę” i „Z widokiem na Castello”.
Na co dzień jestem architektem, koordynuję duże projekty urbanistyczne.

Similar products

  • Z WIDOKIEM NA CASTELLO

    Autor: Menzel Iwona
    Wydawnictwo: Proszynski i S-ka
    Rok: 2005
    Strony: 288
    Oprawa: miekka
    ISBN: 83-7337-959-2
    Price: $4.95

    W zawieszonej wysoko nad urwiskiem willi, z której okien rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Capri i wyrastający nieoczekiwanie pośrodku morza Castello Aragonese, co roku spotyka się gromadka stałych gości...

  • CZAS TARANTUL.

    Autor: Menzel Iwona
    Wydawnictwo: MG
    Rok: 2008
    Strony: 240
    Oprawa: miekka
    ISBN: 978-83-61297-44-4
    Price: $9.95 50% off $4.97

    Vera jest młodą dziewczyną, której przyszło urodzić się w pierwszych latach minionego wieku, w prowincjonalnym miasteczku, w porządnej niemieckiej rodzinie o szlacheckich tradycjach. Choć wychowana w surowej dyscyplinie, pełna....