Newsletter

ZWARIOWALAM

Autor: Wiernikowska Maria
Wydawnictwo: Rosner i Wspolnicy
Rok: 2005
Strony: 215
Oprawa: miekka
ISBN: 83-89217-74-0
Price: $9.95  50% off $4.97
add to cart

Jest to debiut literacki dziennikarki telewizyjnej, autorki m.in. programu `Widziałam`. Na stronach książki prowadzi ona dziennikarskie śledztwo, któremu początek dał niewyemitowany dotąd reportaż z Klewek.
"Wiernikowska odsłania obraz kraju korupcji, przemożnych układów wywodzących się z PRL-u i ciągłej obecności dawnych służb komunistycznych" - napisał Bronisław Wildstein.
Maria Wiernikowska znów jest Madonną Powodzi. Znów stoi po kolana w rzece, ale tym razem jest to rzeka nazwisk, faktów, hipotez i afer. I znów możemy, nie wychodząc z domu, obejrzeć kawałek niewesołej rzeczywistości.
Jakiś czas temu usłyszałem w radiu Donalda Tuska, który chcąc powiedzieć o czymś, że jest absurdalne i niemożliwe, użył porównania "To tak jak z talibami w Klewkach". Zadzwoniłem wtedy do niego i powiedziałem, żeby nie szarżował z tymi Klewkami, a po szczegóły niech zadzwoni do Marii Wiernikowskiej.
Państwo też przestaną sobie żartować z Klewek, kiedy przeczytają tę książkę.
Piotr Najsztub

Similar products

  • WIDZIALAM

    Autor: Wiernikowska Maria
    ISBN: 978-83-63014-84-1
    Oprawa: Miekka
    Rok: 2014
    Strony: 250
    Wydawnictwo: Zwierciadlo
    Price: $24.95 15% off $21.21

    Korespondent wojenny. Rzadko jest nim kobieta. Maria Wiernikowska - znakomita dziennikarka - była w samym środku wydarzeń określanych słowem: piekło. Czeczenia,  Bośnia, Gruzja -  Mijają lata i blakną wspomnienia. Jednak świadectwo  rzeczywistości piekła jest tak samo palące. Szczególnie, gdy ma się świadomość