Newsletter

GORY Z DUSZA 3 - SZCZYTY MARZEN

Autor: Witkowska Monika
ISBN: 978-83-8053-461-2
Oprawa: Twarda
Rok: 2018
Strony: 400
Wydawnictwo: Burda
Price: $32.95  20% off $26.36
add to cart

To już trzecia część "Gór z duszą". Nie czytaliście dwóch pierwszych? Nie ma problemu - każda z nich opisuje inne góry i różne na nie wyprawy, tak więc każdy rozdział to zarazem niezależna opowieść. Relacje z trekkingów czy wspinaczek przeplatają ciekawostki i najróżniejszego typu informacje: przyrodnicze, kulturowe, historyczne, a także rady praktyczne dla tych, którzy zechcą się w opisywane miejsca wybrać.

Z tego tomu dowiemy się m.in.:

 • Dlaczego o ośmiotysięczniku Annapurna I mówi się że to góra zabójca? Dlaczego warto wybrać się na trekking do bazy pod Annapurną? Jakie przesądy mają zamieszkujące na tamtych terenach Gurungowie i dlaczego mają trzy kalendarze?
 • Co łączy gruziński Kazbek z Betlejem, z jakimi sytuacjami mają do czynienia dyżurujący na tej górze polscy ratownicy i co dobrego zrobił dla Gruzji hrabia Potocki?
 • Skąd się wzięły w Bieszczadach anioły, gdzie znajduje się grób Hrabiny i kim był rozsławiony piosenką Majster Bieda?
 • Na czym polega trudność w zdobyciu najwyższej góry Australii i Oceanii, czyli Piramidy Carstensza? Czy Papuasi którzy zamieszkują ten rejon nadal są kanibalami i ile świniaków płacą za żonę?
 • Na co warto zwrócić uwagę w naszej diecie przed wyjazdem na wyprawy wysokogórskie i co jeść będąc już w górach?
 • Na czym polegają via ferraty i które z nich, będąc w Dolomitach, warto zrobić? Dlaczego  według legendy Marmolada stała się lodowcem?
 • Co to takiego jaja Teide, jak będąc na Teneryfie zaplanować sobie zdobycie tego wulkanu i jak wyglądają spotykane tam żmijowce ?
 • Jak wyglądała Wigilia obchodzona na Mt Vinson, najwyższej górze Antarktydy, w gronie polskich wspinaczy?Similar products

 • Z PLECAKIEM PRZEZ SWIAT....

  Autor: Witkowska Monika
  Oprawa: miekka
  Rok: 2015
  Wydawnictwo: Bezdroza
  Price: $30.95 20% off $24.76

  Czujesz, że masz duszę podróżnika, ale boisz się wyruszyć w tę pierwszą, zupełnie samodzielną podróż? A może masz już jakieś podróżnicze doświadczenie, ale chcesz poznać kolejne patenty na to, jak sobie radzić na drugim końcu świata?

 • GORY Z DUSZA

  Autor: Witkowska Monika
  ISBN: 978-83-7596-638-1
  Oprawa: Twarda
  Rok: 2016
  Strony: 454
  Wydawnictwo: National Geographic
  Price: $27.95 15% off $23.76

  "Góry z duszą" to pozycja uniwersalna: zarówno dla tych, którzy po górach chodzą, albo nawet się po nich wspinają, jak i tych, których górskie zainteresowania ograniczają się tylko do książek. Na treść poszczególnych rozdziałów składają się relacje z wypraw autorki, uzupełnione wieloma