Newsletter

PIENIADZ - DLACZEGO NISZCZENIE DOLARA ZAGRAZA SWIATOWEJ GOSPODARCE I JAK MOZNA TEMU ZAPOBIEC

Autor: Forbes Steve
ISBN: 978-83-7746-878-4
Oprawa: Twarda
Rok: 2015
Strony: 320
Wydawnictwo: Mt Biznes
Price: $35.95  20% off $28.76
add to cart

Książka wyjaśnia, dlaczego powrót do mocnej waluty opartej na parytecie złota jest dziś nieodzowny zarówno w przypadku amerykańskiego dolara, jak i innych znaczących światowych walut. Zdaniem Forbesa i Ames stabilny pieniądz to jedyny sposób na stabilną i rosnącą gospodarkę.

Autorzy książki odpowiadają w niej na  istotne pytania:

  • Na czym polega różnica między pieniądzem a wartością?
  • W jaki sposób zdrowy pieniądz wspomaga życie społeczne?
  • Jak i dlaczego dotychczasowa błędna polityka monetarna przełożyła się na bieżące problemy, z którymi borykają się globalne rynki finansowe?
  • Co można zrobić, aby przywrócić mocnego dolara i uzdrowić inne waluty?

Zdaniem autorów pieniądz, którego wartość jest ustalana przez banki centralne poszczególnych krajów, jest odpowiedzialny za największe katastrofy gospodarcze minionych kilkudziesięciu lat, w tym za kryzys finansowy z 2008 roku, którego skutki odczuwamy do dziś. Autorzy wyjaśniają, dlaczego polityka destabilizacji dolara, prowadzona przez System Rezerwy Federalnej, tylko przyspiesza pęd ku przepaści.

Forbes i Ames argumentują na rzecz powrotu do systemu waluty opartej na złocie, wskazują też kilka różnych wersji tego systemu. Przy okazji oferują także porady dotyczące ochrony prywatnego majątku.

Po lekturze tej książki czytelnik będzie wiedział o pieniądzu więcej niż większość oficjeli na najwyższych stanowiskach publicznych.