Newsletter

KOBIETY DONALDA TRUMPA

Autor: Burleigh Nina
ISBN: 978-83-66234-38-3
Oprawa: Miekka
Rok: 2019
Strony: 448
Wydawnictwo: Kobiece
Price: $24.95  15% off $21.21
add to cart

Czy którykolwiek prezydent w historii Stanów Zjednoczonych miał bardziej napięte relacje z kobietami niż Donald Trump? Mężczyzna ten jawnie zdradzał swoje trzy żony, ignorował liczne oskarżenia o nadużycia seksualne, pożerał wzrokiem najstarszą córkę, a „łapanie za cipki” określał mianem sztuki uwodzenia.

Ta obszerna i prowokacyjna opowieść przedstawia kobiety z najbliższego otoczenia Donalda Trumpa – babcię Elizabeth, która emigrowała do USA z Niemiec; matkę Mary, która przeprowadziła się ze Szkocji; jego żony: Ivanę, Marlę i Melanię oraz najstarszą córkę Ivankę, która szykuje się do przejęcia rodzinnej fortuny. W książce znajdują się również informacje o dwóch starszych siostrach Trumpa i o jego często pomijanej młodszej córce Tiffany.

Dziennikarka Nina Burleigh zgłębia podejście Trumpa do płci przeciwnej przez analizę życiorysów i pochodzenia kobiet, które miały największy wpływ na jego życie. Wszystkie te kobiety są o tyle ważne, że ukształtowały lub nadal kształtują jedną z najpotężniejszych osób na świecie.

„Powiedział, że nie chce sypiać z kobietą, która urodziła dziecko.”