Setna rocznica odzyskania niepodległości to świetny powód do tego, by zaciekawić naszym krajem i jego historią najmłodsze pokolenie. "Wielka księga małego patrioty" pozwoli dzieciom lepiej poznać Polskę – jej historię, przyrodę, bohaterów – ale też da pretekst do rozmów o tym, czym jest patriotyzm i co
Sięgnij po ten czarujący zbiór i przenieś się do świata mądrych baśni, zabawnych opowieści i uroczych wierszyków.Królowa Śniegu,
Uwielbiana przez najmłodszych rezolutna kotka tym razem wybiera się wraz z przyjaciółmi na piknik. Kicia Kocia, Pacek, Julianek i Adelka pakują do toreb napoje i smakołyki w specjalnych koszach. Ale czy to na pewno wszystko? A może na pikniku przydałby się także... namiot?
Kicia Kocia ogląda gwiazdy na niebie. Zachwyca się księżycem i zwierza się, że chciałaby polecieć na księżyc. Dowiaduje się, że można tam dotrzeć rakietą i że w kosmos latają astronauci. Kicia Kocia chce zostać astronautką!
Kicia Kocia bawi się lalkami, klockami i wyciąga bardzo dużo rzeczy. Może jeszcze pobawi się w sklep? Ale dzwoni Pacek i proponuje wyjście na plac zabaw. Mama się godzi, tylko przedtem Kicia Kocia musi posprzątać. Nie bardzo wie, od czego zacząć. Kicia Kocia musi nauczyć się sprzątać.
Kicia Kocia jest bardzo ciekawa, jak wygląda prawdziwy strażak. Chciałby się też dowiedzieć, na czym polega jego praca.
Kicia Kocia idzie z mamą na zakupy. W sklepie zaczyna się nudzić, więc robi awanturę. Jest bardzo niegrzeczna. Spotyka Packa i razem biegają po supermarkecie. W pewnym momencie tracą rodziców z oczu.
Kicia Kocia wybrała się na plac zabaw. Trochę się bała obcych dzieci, bała się też wysokiej zjeżdżalni. Jednak przezwyciężyła te strachy i znalazła nowych przyjaciół.
Kicia Kocia to bohaterka serii książeczek autorstwa Anity Głowińskiej dla najmłodszych czytelników. Tytułowa rezolutna kotka wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu.
Kolejna opowieść o przygodach rezolutnej kotki. Kicia Kocia z babcią przygotowują deser, a potem sprzątają. Śmieci w zależności od rodzaju powinny trafić do odpowiednich kubłów. Kicia Kocia dobrze wie, jakie ważne dla ludzi i zwierząt jest segregowanie śmieci.
"Babilon" to drugi tom cyklu, którego bohaterami są dziennikarka Seja Lundberg i komisarz policji Christian Tell. Camilla Ceder - absolwentka psychologii, kuratorka i pracownik socjalny - na mrocznych zakamarkach ludzkiej duszy zna się jak mało kto.