Zbiór ciepłych i pozytywnych opowiadań z życia pewnego rodzeństwa. Tosia i Franek przeżywają fascynujące przygody... A wszystko dzięki niezwykle bujnej wyobraźni, która sprawia, że dzieci podróżują po świecie i spotykają na swojej drodze niesamowite postacie i przedmioty,
Na nudę nie ma czasu. Nawet kiedy zapowiada się najnudniejszy poranek na świecie, niespodziewanie można przeżyć przygodę. Wystarczy wyruszyć do krainy fantazji.
Ceniona psycholożka Ewa Woydyłło wyjaśnia, jak zrozumieć i otworzyć się na różnorodność i rozbudzić w sobie większą wrażliwość, zarówno wobec innych, jaki i przede wszystkim wobec siebie.
Historia siedmiu sióstr została odkryta. Ale sekrety z przeszłości ich ojca wciąż mogą odmienić ich przyszłość… Paryż, rok 1928. Pewna rodzina przyjmuje pod swój dach przypadkowo znalezionego, wycieńczonego chłopca. Delikatny, wybitnie utalentowany młodzieniec rozkwita w nowym domu, a rodzina, która go przygarnia, zapewnia mu życie, o którym nie śmiał...
O ojcostwie – szczerze i z poczuciem humoru. Tata 3D czyli rodzinny triathlon z przeszkodami to zbiór felietonów, w których Maciej Stuhr opowiada o potrójnym doświadczeniu ojcostwa. Pierwsza część – „Tata Tadzika” – dotyczy przygód z nowo narodzonym synem.
April Clarke-Cliveden to TA DZIEWCZYNA. Żywiołowa, błyskotliwa, czasami złośliwa, ale przede wszystkim podziwiana przez każdego, szybko wciągnęła Hannah do swego studenckiego kręgu
Autorka Służących do wszystkiego wraca do tematu wiejskich kobiet, ale tym razem to opowieść zza drugiej strony drzwi chłopskiej chałupy. Podczas, gdy Maryśki i Kaśki wyruszają do miast, by usługiwać w pańskich domach, na wsiach zostają ich siostry
Misia wraz ze swoim psem Popikiem oraz dziadkiem Tadeuszem wyjeżdżają na wieś. Dziewczynka kocha spacerować po lesie. Wraz z Popikiem biegają po łąkach, uczestniczą w ognisku oraz pomagają w gospodarstwie.
Fatum? Tak to nazywasz? Ja to nazywam po prostu przekleństwem. W jednym z lubelskich pustostanów dochodzi do makabrycznego morderstwa. Ofiara została spalona żywcem w specjalnie przygotowanej klatce. Okazuje się, że szaleniec, który się tego dopuścił zostawił kilka zagadkowych tropów.
Kontynuacja fenomenalnego „Domu głosów”, druga powieść z psychologiem dziecięcym Pietro Gerberem w roli głównej. Bestsellerowe powieści Carrisiego sprzedały się ponad 3 milionach egzemplarzy
Kolejna książka o Kici Koci i Nunusiu z otwieranymi okienkami. Sympatyczna kotka i jej młodszy brat wybierają się w odwiedziny do państwa Kwiatków.
Kartonowe strony z mnóstwem zwierzaków i przyjaznymi historiami idealnie sprawdzą się do wspólnego oglądania, czytania i zabawy. A sympatyczny piesek z łatką stanie się ulubionym towarzyszem najmłodszych w rozpoznawaniu i nazywaniu mieszkańców podwórka, lasu, łąki i zoo.
Znacie Popika? To piękny BIAŁY terierek, bardzo zadowolony ze swojego życia. Jednak gdy pewnego dnia Misia zaczyna zachwycać się KOLOROWYMI ptakami, biel nagle przestaje się podobać Popikowi… Czuje się taki… bezbarwny.
Nowy boardbook w serii o Nunusiu. Kicia Kocia i Nunuś wybrali się na wycieczkę do palmiarni. Jak tu pięknie! Ile egzotycznych roślin, barwne motyle i kolorowe rybki. Nunuś jest zachwycony. Nigdy jeszcze nie był w tak ciekawym miejscu.
Książkożercy to trzypoziomowa seria przeznaczona dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Opowiadania dostosowane zostały do ich umiejętności i doskonale sprawdzą się przy pierwszych samodzielnych próbach czytelniczych.
Jeśli popełniasz błąd, rób to porządnie i do końca. Tak, żebyś już nie miał szansy go naprawić. Oliwia i Przemek to silne, drapieżne osobowości. Dla jasności: żadna nie jest kryształowa, choć to chyba oczywiste. Przemek mógłby powiedzieć o sobie przynajmniej tyle, że się stara.
Pierwszy tom nowej serii z porucznik Lucią Guerrero. Grupa studentów kryminologii Uniwersytetu w Salamance odkrywa istnienie mordercy, który przez kilkadziesiąt lat wymykał się organom ścigania.
Zośka właśnie dowiedziała się, że zaszła w ciążę i jest z tego powodu przeszczęśliwa. W przeciwieństwie do jej partnera, który na wieść o zostaniu ojcem wyrzuca ją z domu. Kobieta wraz z kotem i maleństwem pod sercem przeprowadza się do mieszkania po babci,
Poszukiwanie własnej drogi do szczęścia, trudne relacje w rodzinie i utracona miłość, która powraca po latach… Nic nie jest dane raz na zawsze, a życie potrafi nas zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie. Julia Bardo sama się o tym przekonała.
Czy z dala od domu, wśród obcych ludzi, można poczuć prawdziwą magię Świąt?Zuzanna jest odnoszącą sukcesy łyżwiarką figurową.
Byli panami mroku i przez całą wieczność poszukiwali przeznaczonych im pań światła... Już tylko krok dzieli Juliana od przejścia na stronę ciemności i przeistoczenia się w wampira. Nieśmiertelny karpatiański wojownik jest znużony długim samotnym życiem, w którym nie ma miejsca