Pileckiemu przyszło żyć w niezwykle burzliwych czasach. Każda ze zmieniających się epok historycznych odcisnęła na nim swoje piętno. Był uczestnikiem wojen w 1920 i 1939 roku, jednak to lata 1940-1943, kiedy jako ochotnik stał się twórcą konspiracji wojskowej w KL Auschwitz, stanowią najistotniejszy element jego życiorysu.
Wszystko co ma z nimi związek jest ściśle tajne. Nikt nie wie nawet, ilu ich jest. Na pewno niewielu, bo do tego elitarnego grona niełatwo się dostać. O tym gdzie byli i jakie wykonywali zadania, nie wiedzą często nawet najbliżsi. Snajperzy Jednostki Specjalnej GROM to najbardziej tajemnicza grupa polskich żołnierzy
Autor bestsellerowych "Pierwszych Dam II Rzeczpospolitej" i "Upadłych Dam II Rzeczpospolitej" prezentuje świat dworskich intryg, politycznych rozgrywek, nieograniczonych ambicji i niepohamowanych namiętności. W takim świecie żyły Bona Sforza, Barbara Radziwiłłówna i Anna Jagiellonka.
Właśnie mija 70 lat od wybuchu powstania w Warszawie, które znalazło na stało swoje miejsce w historii Polski, Europy i Świata. Książka Powstanie Warszawskie. Dzień po dniu w skrócie opisuje sytuację polityczną i strategiczną na froncie wschodnim latem 1944 r., ostatnie chwile poprzedzające godzinę "W"
Lobotomia 3.0. Zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki, nie bez racji określane, jako zbrodnia założycielska III RP, przeszło do historii, jako najgłośniejsze, a zarazem najbardziej tajemnicze morderstwo w powojennej Polsce. Jego oficjalną wersję podważył dopiero prokurator Andrzej Witkowski,
Najnowsza książka Tomasza Sakiewicza ukazuje ideę niezależnego od Rosji Państwa Polskiego, którą chciał wprowadzić w życie zmarły tragicznie w 2010 roku śp. Prezydent Lech Kaczyński. Autor przedstawia go jako kontynuatora tradycji I i II Reczypospolitej.
"Opcja niemiecka, czyli jak Polacy kolaborowali z Trzecią Rzeszą podczas II wojny światowej" Podczas II wojny światowej nie wszyscy Polacy byli nastawieni antyniemiecko. Wielu polskich polityków i szereg organizacji starało się podjąć kolaborację z Trzecią Rzeszą i u jej boku stworzyć okrojone państwo Polskie.
Niecenzurowana opowieść o bogactwie wielkich mafiozów. Jak rodziła się i wyglądała fortuna polskiej mafii? Tony kokainy od kolumbijskich karteli płynące do Polski statkami handlowymi. Arcydzieła światowej sztuki w gangsterskich rezydencjach. Szalone moskiewskie bankiety z bossami rosyjskiej mafii pośród pięknych kobiet i luksusowych limuzyn.
W okresie PRL była propagandowym symbolem "przyjaźni i braterstwa broni ze Związkiem Radzieckim". W III Rzeczypospolitej stała się tym, za co większość Polaków uważała ją od początku: jednostką sowieckich janczarów, którzy osadzili w Polsce namiestników Stalina. Armia Berlinga była zbieraniną jakich mało
"Nie ma dnia bez nauki od rana, nie ma szansy ucieczki na aut, trzeba łykać to masło maślane, honorowo jak skaut" - śpiewało Lady Pank trzy dekady temu. Dziś stacje i portale rosną wciąż nowe, ale kierunek pozostał ten sam - jedynie słuszny. Te same wciąż twarze powtarzają z uporem godnym nagród i orderów te same zaklęcia.
Wywiad - rzeka z Pawłem Kowalem dotyczący polityki wschodniej Polski, polityki wewnętrznej i zagranicznej oraz wspomnień z czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego.Z Pawłem Kowalem rozmawiają Piotr Legutko i Dobrosław Rodziewicz.