Newsletter

On sale! KONIEC Z NEDZA

Autor: Sachs Jeffrey
Wydawnictwo: PWN
Rok: 2006
Strony: 408
Oprawa: miekka
ISBN: 83-01-14660-5
Price: $41.95  50% off $20.97
add to cart

Obecnie co roku na całym świecie umiera ponad 8 milionów ludzi. Czy możemy położyć temu kres? Profesor Sachs - współtwórca programu transformacji polskiej gospodarki na początku lat 90. - opracował plan globalnej likwidacji nędzy. W "Końcu z nędzą" opisuje jak do 2025 roku wyeliminować głód, choroby i analfabetyzm na świecie. Konkretne pomysły dotyczące likwidacji ubóstwa pojawiły się w trakcie pracy nad projektem Milenijnym ONZ, którym kieruje Sachs. Według ekspertów świat bez głodu i nędzy będzie kosztował ok. 135 mld $ rocznie, co stanowi 27% wydatków USA na potrzeby militarne. Sachs uważa, że bogate państwa muszą zainwestować te pieniądze w rozwój ubogich. W swojej książce pokazuje dlaczego warto podjąć wysiłek, aby pomóc krajom trzeciego świata - nie tylko z powodu moralnego obowiązku, ale ze względu na własne finansowe korzyści.
Książka jest wzbogacona przedmową Bono - lidera zespołu rockowego U2, który od lat aktywnie działa na rzecz likwidowania globalnych nierówności.
"Koniec z nędzą", napisany w sposób przystępny dla szerokiego grona czytelników, można potraktować jako porywający wykład o odwiecznym marzeniu, które ma szansę wreszcie się spełnić.
Jeffrey D. Sachs to jeden z najbardziej znanych ekonomistów na świecie, szef zespołu doradców sekretarza generalnego OZN Kofiego Annana. Był doradcą ekonomicznym wielu państw byłego ZSRR, Europy Środkowo-Wschodniej, Ameryki Łacińskiej, Azji i Afryki. Był także konsultantem MFW, Banku Światowego, OECD i UNDP. W Polsce znany jest jako doradca Solidarności w sprawach reform ekonomicznych (1989 r). Prezydent RP odznaczył go w 1999 r. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.