Newsletter

On sale! GORACY, PLASKI I ZATLOCZONY

Autor: Friedman Thomas
Wydawnictwo: Rebis
Rok: 2009
Strony: 472
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7510-352-6
Price: $36.95  20% off $29.56
add to cart

Oryginalne i prowokujące spojrzenie na dwa największe wyzwania stojące dziś przed Ameryką

W tej błyskotliwej i niezwykle aktualnej książce, Friedman prezentuje oryginalne i prowokujące spojrzenie na dwa największe wyzwania stojące dziś przed Ameryką: utraty narodowego celu po 11 września i zagrożenie środowiska naturalnego, które dotyka wszystkiego - od żywności poprzez paliwa po lasy. Pokazuje też, że jedynym wyjściem jest rozwiązanie obu problemów łącznie - że można ocalić świat i jednocześnie tchnąć nowego ducha w Amerykę.

Friedman wyjaśnia, że globalne ocieplenie, gwałtowny wzrost liczby ludności i zadziwiający dzięki globalizacji wzrost klasy średniej na świecie spowodowały, że nasza planeta staje się "gorąca, płaska i zatłoczona".

Gorący, płaski i zatłoczony to spotkanie z klasycznym Thomasem L. Friedmanem: odważne, ostre, dalekowzroczne, ale i rozsądne spojrzenie na wzywania i nadzieje, jakie niesie przyszłość.

Thomas L. Friedman to trzykrotny laureat Nagrody Pulitzera za artykuły pisane dla "New York Timesa", w której jest komentatorem spraw międzynarodowych. Wcześniej wydał cztery bestsellerowe książki From Beirut to Jeruzalem, Lexus i drzewo oliwne, Longitudes and attitudes oraz Świat jest płaski. Mieszka w Bethseda w stanie Maryland.