Newsletter

ORZEL OSTATNI PATROL

Nośnik: DVD PAL
Reżyseria: Blawut Jacek
Rok: 2023
Wykonawca: Zietek Tomasz, Woronowicz Adam
Price: $24.95  20% off $19.96
add to cart

Spektakularna produkcja o legendarnym polskim okręcie podwodnym ORP „Orzeł”, który w czasie II wojny światowej wsławił się bohaterskimi czynami w starciach z niemiecką flotą. Film przedstawia trzymającą w napięciu i owianą tajemnicą historię ostatniego patrolu jednostki. Jego scenariusz oparto na znanych już faktach, jak i zupełnie nowych dokumentach na temat możliwych losów okrętu. Podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film i jego twórcy zostali uhonorowani statuetkami za najlepszą reżyserię, charakteryzację, montaż i dźwięk. 

Jest rok 1940. Kiedy na plażach Dunkierki trwa ewakuacja alianckich żołnierzy, w głębinach morza sunie supernowoczesny okręt podwodny ORP „Orzeł”. Jego doskonale wyszkolona załoga stanie wkrótce przed niebezpieczną misją, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z nie tylko z zagrożeniem z zewnątrz, ale również z coraz bardziej napiętą atmosferą na pokładzie.

To co wydarzy się w kolejnych dniach, napisze ostatnią kartę w historii okrętu i bohaterskiej załogi. Czas trwania: 104 min. Recommend

Bestsellers

ERYNIE $28.76
EWA...$16.76

PayPal